Jak nenaletět při koupi nového iPhone!

V tomto článku si řekneme pár tipů, jak se nenechat napálit a jak si zkontrolovat, aby byl nový iPhone originální, a ne jeho levná kopie. Měli bychom být co nejvíce obezřetní, aby se nám zbytečně nový telefon neprodražil, protože i kopie telefonů iPhone jsou jedním okem k nerozeznání od originálu.

Mnozí z nás uvažují o darování nového telefonu jako dárku pro své blízké nebo pro sebe. Při výběru nového iPhonu je ale důležité umět rozlišit pravý iPhone od padělku, které se objevují na trhu stále častěji. Zde je několik klíčových bodů, na které byste se měli zaměřit při nákupu iPhonu a jak poznat ten falešný.

1. Vyhledejte důvěryhodné prodejce
Při nákupu hledejte telefon u důvěryhodných prodejců. Oficiální obchody Apple, ověřené online prodejny a autorizovaní prodejci mají tendenci prodávat pouze originální zboží.

2. Cena a slevy
Slevy jsou lákavé, ale buďte obezřetní, pokud je cena neuvěřitelně nízká. Falešné produkty často nabízejí výrazně nižší cenu než originální produkty. Pokud je cena příliš výhodná, může to být známka falešného zboží. Toto se týká i nákupu bazarového telefonu na různých inzertních stránkách. Udělejte si průzkum ceny použitých telefonů a pokud někdo nabízí stejný model jako ostatní za výrazně nižší cenu, je zde velká šance, že se jedná o falešný iPhone.

3. Kvalita zpracování a drobné detaily
Důkladně prohlédněte fyzický vzhled zařízení. Originální iPhone je precizně vyroben s použitím kvalitních materiálů. Zkontrolujte spoje, povrch, tlačítka a kvalitu displeje. Jakékoli odchylky nebo nedostatky mohou naznačovat, že jde o padělek. Například zda je logo na zadní straně vycentrované.

4. Ověřte sériové číslo
Každý iPhone má jedinečné sériové číslo (IMEI), které můžete zkontrolovat v nastavení zařízení: Nastavení – Obecné – Informace –sériové číslo. Pro čísla IMEI bude třeba sjet trochu dolů. Případně lze na klávesnici vytáčení čísla zadat tyto znaky - *#06#. Po napsání této kombinace se objeví IMEI číslo. Ujistěte se, že se sériové číslo (IMEI) shoduje s tím, které je uvedeno na krabici a záručním listu. Rozdíly mohou naznačovat, že se jedná o falešný produkt.

5. Logo a identifikační značky
Originální logo Apple by mělo být ostré a jasně čitelné. Další textové identifikační značky, jako například "Designed by Apple in California", by měly být přesné a jasně viditelné.

6. Softwarové a uživatelské testování
Při zapnutí zařízení si všimněte reakcí, rychlosti a plynulosti systému. Falešné telefony často mívají odlišný software a mohou být méně plynulé než originál.

Nákup iPhonu může být radostným a užitečným dárkem. Důkladně prozkoumejte jakékoli podezřelé znaky a vždy nakupujte u důvěryhodných prodejců. Pokud máte pochybnosti ohledně autenticity produktu, navštivte odborníka nebo kontaktujte přímo společnost Apple pro ověření – například ZDE pro ověření platnosti záruky a možnosti podpory Apple.

Investice do originálního zařízení může poskytnout radost a spolehlivost po dlouhou dobu. Sledujte detaily, abyste se vyhnuli riziku zakoupení falešného iPhone a užijte si nový telefon naplno!

Nabídku spolehlivých kabelů pro Apple iPhone naleznete ZDE
Celou naši nabídku naleznete na
www.tntrade.cz