Představujeme odpuzovače "VyplašTo"

Plašiče hlodavců, kun, ptáků i většího zvířectva, jsou elegantní novinkou na českém trhu. 

Unikátní generátor ultrazvukového signálu byl vyvinut v České republice na Západočeské univerzitě v Plzni týmem vědců z výzkumného centra NTIS. Základem je elektronický obvod s mikropočítačem, který generuje speciální modulovaný sinusový ultrazvukový akustický signál se stupňovitě proměnlivou frekvencí a náhodnými skoky v rozsahu 24-30 kHz.
Vědci z univerzity vyhodnotili, že tento signál je efektivní pro plašení požadovaných škůdců, jak z hlediska hladiny akustického tlaku, tak z hlediska frekvenční charakteristiky signálu, který je generován ve slyšitelném pásmu škůdců, nikoliv však ve slyšitelném pásmu člověka či jiných domácích mazlíčků či hospodářských zvířat (v tomto případě kromě chovu myší, potkanů, křečků, morčat atd.), u kterých se nedoporučuje plašič používat, nicméně postačí pokud se v plašeném prostoru nebudou uvedená chovaná zvířata pohybovat.

Provozování plašiče Vyplašto je tedy při dodržení doporučených pokynů zcela bezpečné
Nemá žádné nežádoucí účinky. Z důvodu garantování bezpečnosti výrobku byla maximální hladina akustického tlaku vyzářená plašičem ověřena nezávislou zkušebnou TÜV SÜD.
Druhou důležitou vlastností signálu je jeho téměř nekonečná proměnnost v čase, takže se nestane, že by si zvíře na generovaný signál zvyklo a přestal mu vadit. Plašič Vyplašto tedy nechtěného škůdce neustále obtěžuje pro něj velice nepříjemným zvukem, který poté po velice krátké době dobrovolně opouští plašený prostor. Škůdce tedy není nijak trvale poškozen, jen se přesouvá do jiné lokality.

Několik režimů
Díky chytrému řízení je plašič Vyplašto schopen pracovat hned v několika režimech v závislosti na vstupním napájení. Prvním základním režimem je provoz na čtyři alkalické baterie typu AA, se kterými funguje zhruba 1–2 měsíce. Již v tomto režimu je plašič Vyplašto schopen generovat velice intenzivní vysokofrekvenční signál při minimální spotřebě elektrické energie, který škůdci jistě nedá spát.
Za úsporu energie vděčíme unikátnímu vysoce efektivnímu rezonančnímu zesilovači, který zajišťuje vysoký akustický výkon při minimální spotřebě elektrické energie. Tento zesilovač je 2x účinnější než zesilovače v běžných řešeních u konkurence. V případě vybití baterií se plašič přepne do úsporného režimu, kde je stále funkční, avšak pracuje s minimální spotřebou elektrické energie.
Pro dosažení maximálního akustického výkonu je možné plašič připojit k síťovému adaptéru 12V (Je nutné dokoupit doplňkové příslušenství – síťový adaptér), kdy je generován trvalý proměnlivý ultrazvukový signál s maximální intenzitou
Plašič vyplašto je také možné provozovat v automobilech pomocí 4x baterií AA. Pro snadné umístění plašičky v automobilu doporučujeme dokoupit doplňkové příslušenství – držák pro plašičku.

Promyšlený design
Nemalý čas jsme věnovali designu a požadavkům na odolnost a praktičnost na tělo plašiče. Plašič je dobře umístitelný jak v interiéru tak v exteriéru. Pro upevnění na zeď, sloupek či strom je možné využít kotvícího dílu, který jistě dobře poslouží ke stabilnímu přichycení (Je nutné dokoupit doplňkové příslušenství – držák pro plašičku).
Tělo plašiče je vyrobené z plastu s příměsí pro použití ve venkovním prostředí, takže dobře odolává nepříznivým povětrnostním vlivům (nežloutne, nekřehne). Zároveň je dobře chráněn před vniknutím prachu, vody a vlhkosti, takže Vám bez problémů bude sloužit mnoho let.
V exteriéru generuje plašič signál dostatečné intenzity až do vzdálenosti cca 25 m pod aktivním úhlem záběru 180°. V případě potřeby zvětšení plašené oblasti je možné využít více plašičů najednou. Platí pravidlo čím více plašičů = tím větší intenzita signálu = tím větší plašená oblast = tím menší šance pro škůdce. Při umístění v interiéru je maximální doporučená plocha prostoru pro jeden plašič Vyplašto v rozmezí 200-600m2 (velmi záleží na členitosti a obsazenosti hlídaného prostoru).

Plašič je řízený mikroprocesorem
Na univerzitě v Plzni jsme vyvinuli elektronický obvod řízený mikroprocesorem, který generuje speciální ultrazvukový signál o proměnné frekvenci a amplitudě, který danému škůdci pořádně znepříjemní život ve Vašem obydlí.
Inteligentně optimalizuje spotřebu dle typu napájení
3 provozní režimy – unikátní vysoce efektivní rezonanční zesilovač zajišťuje vysoký akustický výkon při minimální spotřebě elektrické energie = 2x vyšší účinnost proti běžným řešením, zároveň přepíná mezi 3 režimy dle zvoleného napájecího napětí (úsporný provoz na baterie AA, režim na autobaterii nebo trvalý provoz s maximálním výkonem na síťový napájecí adaptér 12V).

Je odolný proti prachu, vodě a vlhkosti
Kromě designu bylo také nutné zohlednit časté provozování plašiče v exteriéru, takže jsme zajistili dostatečnou odolnost proti prachu, vodě a vlhkosti.

Je plně automatický bez vnějšího nastavování
Plašič Vyplašto je navržen tak, abychom minimalizovali potřebu nastavování parametrů přístroje obsluhou, takže jen vložíte baterie či připojíte k napájecímu zdroji 12V a plašíte, navíc je přístroj chráněný proti přepólování či hlubokému vybití baterií.

Plašič Vyplašto je bezpečný pro člověka i pro běžné domácí mazlíčky
Při vývoji byl kladen důraz, jak na dostatečný výkon plašiče, tak na bezpečnost při jeho používání, takže je přístroj zcela bezpečný pro člověka, domácí mazlíčky i hospodářská zvířata (vyjímku tvoří chov myší, potkanů, křečků, morčat atd…).

Můžete jej dobře umístit, kam bude potřeba
Plašič je vhodné umístit do uzavřeného nebo zastřešeného prostoru, ze kterého má odpuzovat škůdce (např. půda, garáž, parkovací stání, sklad, sklep, apod.) nejlépe na rovnou podložku tak, aby směřoval reproduktorem do středu tohoto chráněného prostoru. Pro dosažení maximálního efektu je třeba minimalizovat akustické překážky v chráněném prostoru. Nejvhodnější umístění je do rohu chráněného prostoru na vyvýšené místo. V případě potřeby je možné přikoupit multifunkční kotvící díl pro zavěšení na zeď nebo na sloupek či strom pomocí stahovacích pásek tam, kde se škůdce nejčasněji vyskytuje. Ve větších prostorách je možno umístit i více přístrojů současně (např. do každého rohu jeden).

Zaujaly Vás plašiče VyplašTo, stejně jako nás? Pak stačí kliknout sem a vybrat si model, který i Vám pomůže, zbavit se nezmarných škůdců.

Potřebujte poradit s výběrem správného modelu? Kontaktujte nás nebo se přijďte poradit k nám na prodejnu.