Správné skladování baterií elektrokol v zimě

Při nesprávném skladování, se může Vaše jízda na elektrokole opravdu prodražit. Stačí dodržovat pár základních kroků, aby životnost baterie byla co nejdelší.

Jak správně skladovat baterie elektrokol v zimě?

Elektrokola se stala oblíbeným dopravním prostředkem díky svému šetrnému a efektivnímu pohonu na elektřinu. Nicméně, jakmile nastane zima a sníh pokryje ulice, můžete se dostat do situace, kdy vaše elektrokolo zůstane nevyužité. Co byste měli vědět o skladování baterií elektrokol v zimě, abyste udrželi svou baterii v optimálním stavu?

1. Uchovávejte baterii mimo mrazivé teploty

Jedním z klíčových faktorů pro správné skladování baterie elektrokola v zimě je udržení teploty na optimální úrovni. Baterie by neměla být vystavena extrémním teplotám, zejména mrazu. Ideální teplota pro skladování baterie je kolem 20°C. Pokud to není možné, pokuste se udržet teplotu co nejblíže této hodnotě. V mrazivém počasí baterii odpojte a skladujte ji v teple, abyste zabránili poškození.

2. Udržujte baterii nabitou

Baterie elektrokola by měla být uložena s určitým nabitím. Doporučuje se udržovat baterii nabitou na úrovni kolem 50 %, pokud ji nebudete používat po delší dobu. Plně vybitá baterie může ztratit svou kapacitu, zatímco plně nabitá baterie může způsobit nadměrné zahřátí během skladování.

3. Pravidelné kontroly a údržba

Pravidelně kontrolujte stav baterie a provedete potřebnou údržbu. To zahrnuje odstranění nečistot z kontaktů a ujistění se, že konektory jsou čisté a suché. Pokud máte odnímatelnou baterii, mějte ji suchou a bez vlhkosti.

4. Vyhněte se extrémním teplotním změnám

Baterie elektrokola nemá ráda rychlé změny teploty. Vyhněte se přechodu z extrémního chladu do tepla a naopak, protože to může způsobit kondenzaci uvnitř baterie, což může vést k poškození.

5. Periodicky nabíjejte baterii

I když nepoužíváte elektrokolo pravidelně během zimy, je dobré periodicky nabíjet baterii. Doporučuje se to provádět každý měsíc alespoň na krátkou dobu, aby se udržela kapacita baterie a zabránilo se hlubokému vybití.

Skladování baterií elektrokol v zimě vyžaduje pozornost k detailům a péči o správnou údržbu. Dodržováním těchto základních tipů si udržíte baterii ve správném stavu a zajistíte, že vaše elektrokolo bude připraveno k použití, jakmile zima skončí a cyklistická sezóna se opět rozjede.

Celou nabídku našich elektrokol, najdete na našem e-shopu.

https://www.tntrade.cz/produkty-elektrokola-1065