16GB Intel Optane Memory PCIe M.2 80mm

Dostupnost: Není skladem
Záruka:  60 měsíců
1 022 Kč
962 Kč
795 Kč bez DPH
-6%
Kód: ID284735 Prod. číslo: MEMPEK1W016GAXT Výrobce: INTEL
Tisknout Sdílet

Technické specifikace a popis produktu mohou být převzaty přímo od výrobce nebo dodavatele. Za případné chyby neneseme odpovědnost. Fotografie jsou pouze ilustrační.

Kristián Šidlikovský
Kristián Šidlikovský - produktový manažer
+420 495 800 723
16GB Intel Optane Memory PCIe M.2 80mm
Technologie Intel Optane zvyšuje rychlost počítačového systému bez nutnosti toho, aby bylo nutné mít v počítači výhradně velmi rychlé SSD jednotky. V zájmu rychlosti systému tak nemusíte nahradit jeho klasickou velmi levnou paměťovou kapacitu (pevné disky s velkou datovou kapacitou) za hbité, ale kapacitně nedostačující SSD. Díky tomu, že systém Intel Optane využívá úzké spolupráce s procesory sedmé generace téže značky, mohou si uživatelé na takových PC vychutnat bleskurychlé spouštění aplikací či bezproblémové hraní. Velká datová úložiště (typicky klasické pevné disky) v kombinaci s paměťovými moduly Intel Optane tak tvoří základ moderního opravdu velmi rychlého počítače. *Převratná novinka od společnosti Intel *Jedná se o inteligentní cachovací paměť typu 3D XPoint *Zrychlí vaše PC s klasickým harddiskem v řádu desítek procent *Kapacita 16 GB *Nutno využívat současný procesor řady Intel Kaby Lake, základní desku s čipsetem Intel 200 a operační systém Windows 10 Inteligentní systémová akcelerace Moduly Intel Optane jsou postaveny s využitím stejnojmenné technologie a paměťových subsystémů 3D Xpoint. Na to vše je navázán pokročilý paměťový řadič značky Intel a další hardware spolu se softwarovou výbavou, která je mimochodem schopna i zajistit proces automatického učení vašich počítačových návyků. Dá se tak říci, že čím více vás Intel Optane bude „znát“, tím rychlejší váš počítač bude (programy se budou spouštět rychleji, často využívané soubory se budou otevírat rychleji). Tento konkrétní paměťový modul ve standardu M.2 nabízí kapacitu 16 GB a využívá rozhraní PCIe NVMe 3.0 x2. Odolnost modulů činí 100 GB zápisů dat za jeden den (celkový zápis až 182.5 TB). Technologie podporuje operační systém Windows 10 (64bitová verze) a sedmou nebo novější generaci čipů Intel Core. Technologie podporuje operační systém Windows 10 (64bitová verze) a sedmou nebo novější generaci čipů Intel Core. Technické parametry *Kapacita: 16 GB *Formát disku: M.2 22 x 80mm *Rozhraní: PCIe NVMe 3.0 x2 *Druh pevného disku: Interní *Technologie pevného disku: Intel Optane *Struktura paměti: 3D Xpoint Výkon paměti *Rychlost čtení: 900 MB/s *Rychlost zápisu: 145 MB/s *Náhodné čtení: 190000 IOPS *Náhodný zápis: 35000 IOPS *Latence při čtení: 8 µs *Latence při zápisu: 30 µs *Spotřeba při provozu: 3.5 Watts *Spotřeba při nečinnosti: 1 Watt Více informací o Intel optane na stránkách výrobce: http://www.intel.eu/content/www/eu/en/architecture-and-technology/optane-memory.html
K tomuto produktu není dosud žádné hodnocení

Společnost Intel Corporation je největším světovým výrobcem polovodičových obvodů a dalších zařízení. Hlavní sídlo firmy je v kalifornském městě Santa Clara v USA, v lokalitě nazývané Silicon Valley. Celé sídlo Intelu je složeno z komplexu několika budov, centrála je pak v budově pojmenované po zakladateli společnosti Robertu Noyceovi. V sídle Intelu také naleznete muzeum mikroprocesorů.

>> Více informací o výrobci