Bohemia LION

Historie
Horažďovický závod jako první v Evropě přichází s výrobou hokejové hole s ohnutou lopatkou. Mezi nejkvalitnější vyráběné hokejové hole patřily hole ARTIS CZECHOSLOVAK LION. Kvalita těchto holí spočívala především v důkladném výběru materiálu na žerdě a na lopatky, přičemž se používal buk a jasan. Pro zvýšení odolnosti se lopatka máčela do laku. Žerď byla stříkána barvou a nápis byl proveden sítotiskem. Byly vyvinuty první závodní hokejové hole pro potřeby hráčů I. hokejové ligy. Přední hokejové kluby v ČSSR byly zásobovány přímo ze závodu v Horažďovicích. Firma získala odbyt do západních zemí (Švédsko, Norsko, Finsko, Německo, Rakousko, Švýcarsko). Jedna čtvrtina produkce byla vyvážena.

V roce 1991 se závod 03 Horažďovice osamostatnil a vznikl státní podnik Bohemia Sport. Nový podnik se navrací k výrobě zahradních lehátek, která výrobně doplňují období, kdy není výroba plně vytížena produkcí hokejových holí a sání.

V roce 1993 je podnik privatizován a stává se společností s ručením omezeným Bohemia Sport. V roce 1995 se společnost vrací u hokejových holí ke značce LION. Hokejové hole LION slaví návrat do extraligy ledního hokeje. Značka se prosazuje v silné konkurenci zahraničních výrobců i na domácím spotřebním trhu. Společnost Bohemia Sport se podařilo rozvinout a díky tomu došlo k navýšení exportu do zahraničí nad 50 % celkové produkce. Největší podíl na exportu má Skandinávie a Německo.

Bohemia Sport věnuje velkou pozornost vývoji nových výrobků za využití nejnovějších materiálů. Hokejové hole se v současnosti vyrábí ve více než 36 modelech. Hole z Horažďovic se používají ve všech sportech, kde je hůl sportovním nářadím (lední hokej, street hokej, hokejbal, florbal, bandy hokej).

Společnost má velkou tradici také ve výrobě sání. Ještě v roce 1997 se vyrábělo ročně 5000 ks plastových saní. V posledních letech se vyrábí ročně více než 50 tis. ks sání ve čtyřech základních modelech, několika délkách a provedeních. V technologii nastal návrat k celodřevěným ohýbaným sáním, které především požaduje zahraniční zákazník.

Velmi populárním, rozšířeným a módním artiklem současnosti, který má Bohemia Sport ve svém výrobním programu, je dřevěný nábytek, především pak lehátka s potahem, hojně využívána k reklamním účelům. Potah lze nechat potisknout dle přání zákazníka, přesvědčte se sami.