HG International b.v

HG International B.V., je čistě nizozemskou firmou s vlastními pobočkami v různých zemích a s 200 nadšenými kmenovými zaměstnanci.

Hlavní sídlo a rovněž výrobní závod se nachází v mladém, dynamickém a rychle se rozvíjejícím městě Almere v provincii Flevoland. Společnost disponuje rozsáhlými prostory k realizaci našich ambiciózních úkolů a cílů – náš závod například vyrábí přes 300 nejrůznějších výrobků značky HG, které směřují k milionům spokojených zákazníků ve více než 45 zemích.

Historie HG

Písmena HG jsou iniciály švédského podnikatele Håkana Gipa. Tento podnikatel si na počátku šedesátých let minulého století objednal u stockholmské univerzity vývoj několika velmi kvalitních čisticích prostředků, původně určených pro bazény.

V roce 1969 zahájila malá nizozemská firma, Van Altena B.V se sídlem v Heemstede, dovoz těchto výrobků HG ze Švédska. Tyto výrobky zajistily firmě úspěch nejen v odvětví bazénů, nýbrž i u obchodníků se stavebními materiály, zejména s keramickými dlaždicemi.

V polovině sedmdesátých let byla švédská firma HG prodána finské společnosti. Když bylo dojednáno přemístění švédského závodu HG na severozápad Finska, rozhodla se společnost Van Altena B.V. z důvodu velké vzdálenosti mezi severozápadním Finskem a Nizozemskem sama vyrábět produkty HG v Nizozemsku. Za tímto účelem odkoupila od finské společnosti receptury a práva ke značce HG a vybudovala malý výrobní závod ve městě Oldenzaal.

Po několika dalších letech, které byly pro firmu Van Altena B.V. velmi úspěšné, došlo počátkem 80. let k recesi nizozemské ekonomiky, v jejímž důsledku se společnost Van Altena dostala do potíží a zažila léta těžkých ztrát. Z tohoto důvodu se představenstvo společnosti Van Altena B.V. v roce 1982 rozhodlo zaměstnat externího poradce, aby vedení firmy poradil strategii, která by tyto problémy vyřešila.

Po důkladné analýze trhu bylo rozhodnuto přejít z odvětví bazénů a stavebních materiálů ke spotřebitelskému trhu. V téže době projednávali umístění značky HG na trhu – „HG by se měla stát značkou řešící všechny potřeby v oblasti čištění a údržby interiérů i exteriérů.“ Kromě uznávané vysoké kvality výrobků se stala významným pilířem celkové koncepce rovněž inovace.

Současně společnost vynaložila značné úsilí na expanzi vývozu prostřednictvím dovozců. Mezi první vývozní destinace patřila Belgie, Spojené království a Německo, po nichž následovalo mnoho dalších – nejen v Evropě ale i na Středním východě, v Asii, Kanadě a Spojených státech.

Počátkem devadesátých let se závod v Oldenzaalu, jehož provoz byl již několikrát rozšířen, stal opět příliš malý a rovněž hlavnímu sídlu v Hillegomu chybělo místo pro další rozmach. Proto bylo rozhodnuto o sloučení obou lokalit pod jednu střechu v Almere. Stěhování do těchto zbrusu nových prostor na poldru (území vzniklé vysoušením moře), který byl dříve zálivem Zuiderzee, bylo završeno 1. ledna 1997.

V roce 2000 došlo k odkupu anglického dovozce a název společnosti byl změněn na HG Hagesan UK Ltd. Tato firma je nyní 100% dceřiná společnost.

O rok později, v roce 2001, společnost získala 100% vlastnictví belgického dovozce a její název byl změněn na HG Belgium bvba-sprl.

1. července 2009 oficiálně zahájila činnost společnost HG Spain S.L. a 1. září 2011 spouští výrobu společnost HG Italia S.r.l. Od tohoto okamžiku je i španělský a italský trh (stejně jako již zavedené trhy Nizozemska, Belgie, Německa a Spojeného království) pokryt domácími výrobci. Ve všech ostatních zemích spolupracujeme s místními dovozci. Značku HG nabízí řada maloobchodních sítí po celém světě: prodejny dlaždic, drogerie, obchody pro kutily i supermarkety. Spotřebitelé všude ve světě dávají přednost osvědčené a důvěryhodné kvalitě výrobků HG!