Micro

JAK TO ZAČALO

Úspěch společnosti Micro Mobility Systems AG vznikl kvůli pohodlí. Oblíbený snack bar vynálezce Micro koloběžky, Wima Oubotera, byl příliš daleko od jeho domu na to, aby šel pěšky, ale ne dost daleko na to, aby si vzal motorku, nebo dokonce auto z garáže. To ho donutilo vyvinout vozítko, které by mu usnadnilo cestu do baru. Vozítko, které je lehké, snadno se ovládá a dá se jednoduše složit, když není potřeba. A výsledek, koloběžky Micro®, dnes zná úplně každý na celém světě.
Společnost Micro Mobility Systems AG od svého založení důsledně investovala do vývoje produktů a je nyní předním leaderem v oblasti vývoje skútrů. Firma Micro Mobility neinvestuje do drahých reklamních kampaní, spoléhá spíše na zkušenosti a spokojenost zákazníků, kteří si koloběžky Micro® zakoupí a se získanými zkušenostmi se podělí dál se svými známými.
Švýcarská společnost, založená v roce 1996, sídlí v Küsnachtu u Curyšského jezera. Odtud se mladý a motivovaný tým stará o zásobování cca. 3 000 obchodů v 60 zemích. Vedle sousedních zemí patří mezí hlavní trhy zákazníci v Anglii, USA, Austrálii a Skandinávii.
Mezi hlavní sortiment firmy Micro Mobility Systems AG patří koloběžky, kickboardy, kola a příslušentví. Některé z těchto produktů byly několikrát vyznamenány.

 

FILOZOFIE FIRMY

Abychom naplnili naši vizi "We are mobility", nabízíme mobilitu celé rodině. Děti jsou pro nás velmi důležité, zejména školáci. Pokud si na cestu do školy vyberou Micro koloběžku místo autobusu nebo odvozu autem rodičů, tak napomáháme jejich volnosti a svobodě a zároveň přispíváme i k významnému snížení emisí CO2.
Velký podíl našich koloběžek cílíme i na dospělé, zejména dojíždějící. Klíčovým bodem naší "městské mobility" je skladnost našich výrobků. Na rozdíl od kol mohou být koloběžky snadno přepravovány ve všech druzích veřejné dopravy a na pracovišti nepotřebujete žádné parkovací místo. Není proto velkým překvapením, že se společnost Micro (obzvláště elektrická koloběžka Emicro One) stává tzv. "transportérem poslední míle". I více než 250 celebrit, které Micro koloběžky využívají, svědčí o stylu a praktičnosti Micro koloběžek.
Od uvedení prvních koloběžek na trh bylo naším cílem dosáhnout dlouhodobého a vysoce kvalitního produktu v naší konzumní společnosti.
Například naše Mini Micro mohou používat děti od dvou do šesti let – na trhu se těžko najde koloběžka s tak dlouhodobým využitím.
Jedním z dalších faktorů, který příspívá k udržení dlouhodobé životnosti Micro koloběžek je nabízený servis oprav a náhradních dílů. Tuto možnost nabízí Micro mobility jako jediný světový výrobce koloběžek.
Jakmile je koloběžka na konci svého “životního cyklu“, její hliníková konstrukce je bez problémů všude recyklovatelná. To je i důvod, proč Micro Mobility nenabízí modely z karbonu.
Dalším důležitým aspektem je, že Micro koloběžky podporují pohyb dětí a dospělých. Ať např.dětské Mini Micro, kde je pohyb spojen se zábavou nebo u dospělých, kde se pomocí koloběžky dostanete rychleji na své pracoviště.

NEZAMĚNITELNÁ KVALITA

Našim cílem je, aby inovace šla vždy ruku v ruce s vynikající kvalitou.
Každý z našich produktů je před uvedením na trh nesčetněkrát testován a inženýři společnosti Micro neúnavně pracují na vylepšení všech detailů. Micro také spolupracuje s předními mezinárodními certifikačními organizacemi jako je např. TÜV. To je důvod, proč je kvalita Micro koloběžek opravdu na vysoké úrovni. Pokud se přesto objeví nějaká závažná chyba, tak pomocí sériového čísla, kterým je opatřena každá koloběžka, snadno dohledáme vadné modely.
Všechny jednotlivé komponenty pro koloběžky jsou pečlivě vybírány. Například pro rukojeti se používají pouze netoxické pěny na ochranu životního prostředí. Většina komponentů na koloběžce je k sobě přišroubována (ne svařena), aby mohly být v případě potřeby snadno vyměněny.

 

MICRO V ČESKÉ REPUBLICE

V roce 2004 jsme založili jeden z prvních internetových sportovních obchodů v České Republice. Postupem času se u našich zákazníků začala zvyšovat poptávka po koloběžkách. A tehdy jsme se rozhodli, že svým zákazníkům nabídneme kvalitní skládací koloběžky.
Začali jsme hledat kvalitního výrobce nebo značku, ale na českém trhu jsme nic takového bohužel nenašli.
V zahraničí jsme narazili na značku MICRO. Design a provedení koloběžek Micro nás ihned uchvátily. Neváhali jsme ani chvilku a oslovili jsme centrálu Micro Mobility. Po několika e-mailech jsme byli pozváni na veletrh v Norimberku, kde jsme měli možnost seznámit se s celým portfoliem značky Micro. Po dohodě se zástupci firmy Micro Mobility jsme dovezli z centrálního skladu v Německu první kusy koloběžek a začal tak prodej i v České Republice.
Zájem o dětské trojkolky a kvalitní skládací koloběžky nás příjemně překvapil. Ihned jsme vytvořili webové stránky micro-kolobezky.cz, kde jsme značku Micro ještě více přiblížili českým zákazníkům. Úspěšně jsme uzavřeli obchodní dohody s dalšími prodejci a koloběžky se tak dostaly ještě blíže k zákazníkům. Postupem času jsme zaznamenali také poptávky od slovenských zákazníků a po dohodě s Micro Mobility byl zahájen prodej i na Slovensku.
Náš team se rozrostl o další členy, takže jsme byli schopni zákazníkům nabídnout kvalitní servis a podporu při výběru.
Naše nadšení z produktů Micro stále roste a to i díky dalším a dalším novinkám, které vývojový team Micra pravidelně uvádí na trh. Věříme proto, že se nám podaří toto nadšení sdílet s našimi zákazníky i nadále.